دیدار رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، دیدار رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار در راستای اجرای برنامه های آتی و همکاری های علمی و پژوهشی با معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفت.

در این جلسه، آقای دکتر کاوه مدنی معاون آموزش وپژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این موضوع که ما بعنوان سیاستگذار و پژوهشکده بعنوان بازوی اجرایی و علمی میتوانیم در کنار هم برنامه های خوبی اجرا کنیم گفت: سیاست های کلی سازمان در بخش های آب، هوا، پسماند و گردوغبار مشخص شده است، بنابراین پژوهشکده می تواند با انجام تحقیقات داخلی و خارجی پشتوانه خوبی برای تحقق این اهداف و انجام این تکالیف باشد. این مقام مسئول با بیان این‌که پژوهشکده میتواند چالشهای محیط زیست را مشخص و اعلام کند گفت: در حال حاضر می بایست درخصوص حل مشکل پسماند و ایجاد محیط پاک برای مردم ایران تمام تلاش خود را بکار ببریم. وی همچنین بحث های اجتماعی محیط زیست و آینده پژوهشی در محیط زیست را یک الزام دانست و گفت: پژوهشکده ضمن مشخص نمودن نیازهای پژوهشی سازمان می تواند در همایشها، کنفرانس ها و استارت آپ ها در کنار سازمان حفاظت محیط زیست باشد.

امید بزرگ حداد رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار نیز با ابراز خرسندی از اینکه پژوهشکده بتواند بعنوان بازوی علمی و اجرایی در کنار معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست باشد ابراز داشت: ما در پژوهشکده ضمن دسته بندی اولویت های تحقیقاتی و پژوهشی برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت را ارائه و به اجرایی کردن آنها می پردازیم. وی همچنین در خصوص چالش های محیط زیست در کشور نیز گفت: پژوهشکده توانایی دارد ضمن شناخت مشکلات و شکاف های پژوهشی که در حوزه محیط زیست وجود دارد و همچنین با بهره گیری از منابع و نیروهای کارآمدی که در اختیار دارد برنامه های خود را عملیاتی کند. بزرگ حداد از ایجاد چارت کاری و تشکیل کارگروه های اجرایی با حضور متخصصین داخلی و خارجی خبر داد و گفت: پژوهشکده محیط زیست می تواند با استفاده از علم، تجربه، تخصص و انجام تحقیقات داخلی و خارجی برنامه های اولویت دار خود را در اولین فرصت ارائه و اجرا نماید.

 

 

#pazhoheshkadepaydar